Veszprémi Triatlon Egylet

Fügi Andrea

Május végén a párommal együtt teljesítettünk egy fél IRONMAN távú versenyt!  Balatonman Kenese OB: 1,9 km úszás, 90 km kerékpár és 21 km futás. Egyben korcsoportos országos bajnok is lettem.  Az úszás és a kerékpár (a közel 700 m-es m szint ellenére) egész jól ment, a futás már nem annyira, de végig csináltam a nagy melegben!  Amúgy 2015-től ez a negyedik féltávú versenyem. Persze a teljes IRONMAN távot is teljesítettem már 3-szor.  🏊‍♀️🚴‍♂️🏃‍♂️

Baján is „összeszedtem” egy korcsoportos országos bajnoki érmet, a Sanyi meg egy OB bronzérmet, ezúttal sprint távú triatlonban (750 m úszás, 20 km bicaj, 5 km futás).  🏊‍♀️🚴‍♂️🏃‍♂️

Az elmúlt hetekben az alábbi versenyeket teljesítettük még sikerrel:

Tour de Ajka: a 6,7 km-es időfutam versenyen az 50 év feletti kategóriában első lettem (65 évesen), másnap a 60 km-es Ajka-Pápa-Ajka kerékpárversenyen harmadik helyezést szereztem, szintén az 50 év feletti korcsoportban. A két verseny együttes értékesében korcsoportos első lettem.  🚴‍♂️

A Bakony 200 kerékpáros rendezvényen 72 km-t tekertem, melyben a Kab-hegy „megmászása” is benne volt. Itt mindketten különdíjat kaptunk, mert mi voltunk legidősebb résztvevők.  🚴‍♂️

A Tour de Velencei-tó családi túrán 2-szer körbetekertük a tavat.  🚴‍♂️

BUI Sprint Triatlon, Fonyód (750 m úszás, 20 km bicaj, 5 km futás): mindketten korcsoportos első helyezést értünk el!  🏊‍♀️🚴‍♂️🏃‍♂️

Keszthely Triatlon olimpiai táv (1,5 km úszás, 40 km bicaj, kb. 600 m-es szinttel (!) és 10 km futás): itt is mindketten elsők lettünk a korosztályunkban. Jó érzés volt a dobogó legfelső fokán együtt állni a párommal. 😍 🏊‍♀️🚴‍♂️🏃‍♂️

A Gyulafirátóti Jótékonysági Futóversenyen mi is futottunk Ildiért. 🏃‍♂️

Nem minden versenyen van ellenfelem a korcsoportomban, de erről én nem tehetek. Örülök, ha egészséges vagyok és részt vehetek a versenyeken. Sokszor a saját időmön is tudok javítani.  🏊‍♀️🚴‍♂️🏃‍♂️